Riuna greyhounds


Přejdi na obsah

Coursing&Racing 2010 - 2009 - 2008

30.10.2010 VI.Memorial K. Grünwalda, bodovací coursing , Kralupy nad Vltavou


Na předposledním coursingu sezóny se sešlo 5 greyhoundů. 2 zkušení závodníci a 3 začínající, nadějní běžci. Premiéru na coursingovém závodním poli měli Iced Wind Filemino a Ingrid Frilemino.
Trať měla délku cca 600 metrů a obsahovala 2 rákosové překážky.


Výsledky:
Feny
1. Beauty In My Bohmar 375 b.
Nejlepší chrt dne!!
2. Epic Historical 353 b.
3. Ingrid Filemino 348 b.

Psi
1. Dag des Legendes du Moyen Age 370 b.
2. Iced Wind Filemino 361 b.


Kompletní fotky na

Beauty Beauty and DagBeautyIced WindIced WindIngrid and HistoricalIngrid and Historical

29.8.2010 Pohár města Litomyšl, Primátorská hráz, CACT, bodovací


Bodovací závod se uskutečnil bodovací závod s CACT, kde se poprvé postavili na trať do jednoho běhu 3 greyhoundi. Trať nebyla extrémně dlouhá, ale měla příjemný podklad a reliéf. A byla naprosto bězpečná.
Na start se tedy postali opět otec se synem, tedy Ikaros Filemino, Imposant Imp Riuna a Beauty In My Eyes Bohmar. Předvedli moc pěkné běhy. Týna v druhém kole skočila přes kládu a Šotek dokonce návnadu chytil (ale neudržel) :)
Nakonec si Rosík odnesl 1. místo a CACT, Šotek tedy druhý a Týna první z fenek.

22.8.2010 Křešín Cup coursing, CACT


Týna - 1. místo Mistr Čech, CACT
Šotek - 2. místo

Foto na od Evy Mizerové

Championnat D´Europe de Coursing Chardonnay - 23.- 25. 07. 2010, FranceDatum běhů: 23.7.2010
Trať: travnatá, na svahu, obtížnější, ale né dlouhá cca 700 metrů
Judge: I, F, D, CZ, B

Výsledky psi:
1 Sansone della Caveja (I) Verlicchi 528 Cacil
2 Damascus (RUS) Vinogradova525
3 Big Des Trois Chenes (I) Francescantoni 514 Res.Cacil
4
Ikaros Filemino (CZ) Toth/Horáková 509
5 Get Up Cremissimo (D) Nahler 495
6 Christcile's Dakota Dolon (F) Seznec (F) 495
7
Imposant Imp Riuna (CZ) Dufková 490
8 Chorus De La Haultiere (F) Nart 477
9 Dragon vom Vugelbeerbaam (D) Wolf 471
10 Artefakt More Than Words (RUS) 351
Nedoběh Dag des Légendes du Moyen Age, Wenonah Koronis

Výsledky feny:
1 Delfina (RUS) Kalinovskiy 516
2
Beauty In My Eyes Bohmar (CZ) Dufková 513 Cacil
3 Dynastie de Belouyeva (F) Seznec 508 Res.Cacil
4 Danaelle des Légendes du Moyen Age (F) Feuvrier 505
5 Danais des Sables d´Elodie (F) Rideau 503
6 Shakyra della Caveja (I) Verlicchi 501
7 Didrouz de Belouyeva (F) Frage 501
8 Dame Arwen des Légendes du Moyen Age (F) Feuvrier 495
8 Bakara´s Dalila (F) Baillif 495
10 Estet Classic Voyage Merry (RUS) 492
11 Sooty V.D. Sanpollia (I) 476
12 Never Say Never Collage´s (CH) 412
Vivienne Lee of Starlight - pouze první kolo


Do Francie jsme vyráželi již ve středu a na místě coursingu jsme vytrvali až do pondělního rána. Byla zde opravdu super atmosféra a sešla se príma parta lidí. A konec konců bylo co slavit: 1x 1. místo pro whippetku Moiru, 8x 2. místo, 2x 3. místo, 2x 4. místo, 6. místo a další pěkná umístění.Fotogalerie na a .Schonheit & Leistung Gohlsdorf 08. - 09. 05. 2010


Tentokráte jsme rozšířili naší výpravu o Ostravaka Rosiho, musí nasbírat zkušenosti do Francie, aby neudělal ostudu :), který si udělal s páníčkem výlet vláčkem... no zážitek jak hrom. Vyráželi jsme ráno, cesta byla bez problému, na místo jsme dorazili i tak zbytečně brzo, jelikož než se začalo posuzovat... a pak než jsme přišli nařadu....
Každopádně paní rozhodčí se líbí typ Rossíka a chtěla nám ho ukráct... no to by nám doma asi dali. :( tak bylo hned jasné, kdo vyhraje. Šotek je pro ní naprosto typický, ale trošku big...a Týně se moc nechtělo běhat, protože ještě nepochopila, že lov je až druhý den. Po konci výstavy jsme vyrazili na obhlídku okolí a navštílili Postdam (Postupim).Druhý den coursing odsýpal naprosto bez problémů. Ppůvodně bylo přihlášeno 7 greyhoundů, 3 feny a 4 psi, bohužel jedna fenka nedorazila a tak se běžel mix. V prvním kole jsme měli smůlu, Týna běžela s Benhazi's Divinity of Life, která tamní místo příliš zná a tak po startu běžela rovnou do cíle. Šotek nastoupil proti Benhazi's Duke of the Wind, kterému se běžet nechtělo a diskvalifikoval se. Rossík měl jediný schopného soupeře a tak předvedl nejlepší běh s Dragonem vom Vugelbeerbaam. (Rossík měl po prvním kole 4. nejlepší body ze všech).
Do druhé kola nastoupila Týna proti Rossíkovi a předvedli vyrovnaný, podstivý běh. Šotek proti Dragonovi, a Divinity si dala sólíčko.


Výsledky:
Beauty In My Eyes Bohmar - 1. místo - 112 bodů
Ikaros Filemino - 2. místo - 112 bodů
Dragon vom Vugelbeerbaam - 3. místo - 104 body
Imposant Imp riuna - 4. místo - 101 bodů
Benhazi's Divinity of Life - 5. místo 100 bodů

Fotky najdete na

TroječkaRossŠotekTynaGauneři1.koloPrvní koloPrvní kolo1. kolo2. kolo2. koloPostdam01.05.2010 Mistrovství Slovenska, CACT, Rosina


Za krásného slunečného dne se uskutečnilo Mistrovství Slovenska. Trať byla náročná, vedená na kopec a dolů s cílem na protějším kopci v délce 960 metrů. Na start se postavili 4. greyhoundi, 2 fenky a 2 psi. Šotek si to v 1. kole rozdal se svým synem Rossem a ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Týna si první kolo zaběhla s nezkušenou, ale zato pekelně rychlou fenkou ze Slovenska. 2. kolo nastoupila Týna proti Rossimu a předvedli vyrovnaný běh. Šotek to měl horší, nastoupil proti Euridice s handicapem 14 kg! I tak druhý běh s opakovaným startem zvládl :) Bohužel se ke konci dne začalo kazit počasí a tak někteří doběhali za deště. Děkujeme organizátorům za trpělivost a držíme palce při dalších akcích.

Výsledky:
Ikaros Filemino 175 + 189 = 364
1. M SR, CACT
Beauty In My Eyes Bohmar 172 + 185 = 357
2. R-CACT
Imposant Imp Riuna 172 + 175 = 347
3.
Eurydica Moon-light Hunter 120 + 181 = 301
4.

Fotečky na:
http://riuna.rajce.net & http://voxik.rajce.idnes.cz

Celá čtyřkačekání na start1. kolo1. kolo2. kolo

03.03 Inter-Bohemia Kolín, Cacil


První jarní racing v Kolíně a hned Cacilový. Bohužel do závodu se přihlásily pouze dvě fenky. Na trénink však dorazila naše Tyna a tři další mladý dostihový greyhoundi. Do soloracingu se přihlásil Werdy a ještě jeden pejsek. Licence plnil Bastík a mladá žíhaná fenka. Celkem tu tedy bylo greyů až až. Snad se situace bzro zlepší a bude se na co dívat.

  • 1. místo Free Style Jumping Jet
  • 2. místo Karamba Argument

28.3. 2010 Grossenaspe Leistungscoursing


Vyrazili jsme začít sezonů u našich západních sousedů. Coursing se konal spolu s výstavou, takže jsem si domů hned přivezli i vítěze pro krásu a výkon :) Na startu bylo něco kolem 70 chrtů. Bohužel greyové dva, takže se běželi mix. Na příště to už ale bude veselejší :)

Týna - 1. místo - 105 bodů
Šotek - 2. místo - 103 bodů

Trať byla přiměřeně dlouhá, měkká, "z kopce do kopce". Ideální za začátek sezóny. S běhy obou jsme byli velice spokojení, šotek ukázal, že do starého železa ještě nepatří a při výbězích do cíle na kopci Tydlu 2x předběhl. A Tydla se v procentuálním výsledku zařadila mezi nejlepší.

Něco fotek níže a zbytek jako vždy na

15. 11.2009 Anubis Cup 2009, Dvůr Králové nad Labem, poslední bodovací coursing letošní sezóny (přihlášeni 2 greyové).
Šotek - 2. místo 361 bodů
Dag - 1.místo 363 bodů

Tento poslední závod byl do kalendáře přidán dodatečně díky mnoha zrušeným, či nedoběhnutým závodům. Pořadatelem byl Český pes a Klub saharských chrtů. Na závod se přihlásilo téměř 100 psů ( chrti a nechrti dohromady). Zajimavostí bylo, že zde poprvé běželi první běh greyhoundi, čehož jsme se trošku obávala, ale nakonec vše dopadlo výborně. Délka trati byla kolem 600 metrů i počasí vydrželo pěkné na listopad.
Přijel se sem podívat i Werdy, který leč má před sebou klasickou dostihovou kariéru, si s chutí zaběhl druhé coursingové kolo spolu s bráškou Rossim, který zde doprovázel svou barzojí rodinu. Běh se jim vydařil, bez problémů od startu až do cíle.

Zdroj fotografií: www.anubiswear.eu31.10.2009 V. Memoriál Karla Grunwalda Kralupy nad Vltavou

Bodovací závod CCC


Přihlášeni: DAG
DES LEGENDES DU MOYEN AGE a IMPOSANT IMP RIUNA.

Na tento závod se vydal sám Pavel se Šotkem. Já jsem byla nucena být na výstavě FCI neuznaných plemen v Mladé Boleslavi.
Trať byla vlivem nepříznivého počasí (3 stupně nad nulou) postavena kratší. V obou kolech běžel Dag se Šotkem. První Kolo se podařilo Šotkovi lépe a získal velký bodový náskok, který Dag již v druhém kole nedotáhl.

Další podařené fotečky najdete na www.anubiswear.eu3.10.09 Mistrovství ČR coursing,
CACT Kralupy nad Vltavou


Na tento coursing se přihlásili a tedy postavili na start 3 greyhoundi, byl tedy poprvé v Čechách CACtový doopravdy.
Byli to DAG
DES LEGENDES DU MOYEN AGE, IMPOSANT IMP RIUNA a fenka BEAUTY IN MY EYES BOHMAR.
Aby se nemusel běžet trojběh, či sólo, přizvali pořadatelé do party maďarského chrta Cirkuse. Ten běžel v prvním kole s naší Tynou a v druhém s Dagem. Šotek tedy běžel v prvním kole s Dagem a poté s Tynou.

První kolo měla Tyna excelentní a konečně předvedla to, co nám ukazuje na trénincích, ale na závodech to schovávala. V druhém kole také neváha a tak byla právoplatným vítězem s titulem CACT.
Šotek to měl těžší (nejen přihlédnu-li k jeho nadváze :). V prvním kole se jim návnala přerušila v půlce trati, po znovupuštění vyběhl na druhou stranu a tak se stalo, že byl o 1 bodík za Dagem po prvním kole. V druhém kole běžel s Tynou, zpočátku šel s nadšením, dokonce i překonal nataženou překážku, ale pak ho to nějak přestalo bavit a když se Tyna podběhnutím dostala blíže k návnadě a tedy i do cíle, asi si řekl že na to "prdí". Ale aby mi udělal radost, alespoň došel k návnadě. Bylo z toho tedy právoplatné 2. místo za Dagem, no hold mládí vpřed!


Další fotky najdete na Rajče.net

Mistrovství Evropy v coursingu 25.07. 2009 Mariánské Lázně CZNa starovní listině bylo přihlášeno 17 greyů, na start se jich dostavilo 15. Většina psů byla z výstavních linií, nebo alespoň půl na půl :) Sobotní den byl plný deště a silného větru, takže závod nebyl pro nikoho jednoduchý.

První běhy se konali po 70 bazrojích na trati číslo 1, která byla technicky nejjednodušší, ale zato delší. Lanko bylo vytaženo v délce 1250 m (ovšem v licencích máme délku 850 metrů). Trať byla vedena dokopce a zase dolů.
Týna bohužel dostala do prvního kola fenku z Itálie, která celkově vyhrála a tak Týna nedostala příliš šanci ukázat co je v ní s vyrovnaným soupeřem. Italská fenka Shakyra della Caveja byla opravdu rychlejší. A tak jsme měli po prvním kole celkem velkou bodovou ztrátu, celkem tedy 250b.
Šotek měl dle rozpisu běžet s jiným soupeřem, na start se však vedle nás postavil Dragon vom Vugelbeerbaam, který ztratil návnadu a tak měl Šotek celkem snadný běh a dosáhl 259 bodů a po prvním kole se dělil o 2 místo.

Druhé kolo začínalo po 15 hodině, opět po 70 barzojích. Týna dle bodů běžela s Belindou vom Vugelbeerbaam a získala v druhém kole 264 což byl 3. nejlepší výsledek, ale díky ztrátě z prvního kola skončila celkově na 5. místě. Vzhledem k tomu že byla nejmladší účástník mistrovství jsme s výsledkem spokojeni.

Šotek měl do druhého kola přidělěného Zorro Pokoritel Sedets, což je Mistr Evropy 2007 a 2008 a stejně starý pes, tedy téměř 6 let a předvedl s ním krásný běh v plném dešti. V druhém kole získal 253 ( dle mě málo, ale znáte to... nadržuje se jinde).
A tak z toho bylo 3. místo.

Další fotky najdete na http://vystavy.rajce.idnes.cz/ME_Coursing_Marianske_Lazne_25.7.2009/

Celkové výsledky:
Psi

1. místo
Sansone della Caveja 534 bodů I
2. místo
Redwing of Goldenqueen 530 bodů CH
3. místo Imposant Imp Riuna 512 bodů CZ
4. místo
Zorro Pokoritel Serdets 506 RUS
5. místo
Wenonah Koronis 503 GER
6. místo
Estet Classic Valiant Viking 497 EST
Feny
1. místo
Shakyra della Caveja 534 bodů I
2. místo Veah du Domaine de Pharamond 533 bodů F
3. místo Estet Classic Voyage Merry 525 bodů RUS
4. místo Benghazi’s Divinity Of Life 523 bodů GER
5. místo Beauty In My Eyes Bohmar 514 bodů CZ
6. místo Belinda vom Vugelbeerbaam 509 bodů GER


Chystáme se na ME v coursing v Mariánských Lázních. Přihlášen je Šotek i Tyna.
25. -26. 07. 2009
___________________________________________________________________________


04. 07. 2009 Křešín Cup Coursing - chrtí plemena
05. 07. 2009 Křešín Cup Coursing - nechrtí plemena


zveme všechny příznivce na coursing
více: coursing.grefina.net

pořadatel je ČDGK
____________________________________________________________________


28.03.09 Mezinárodní Mistrovství ČR
Nominační závod na ME 2009

Vyrazili jsme s Tynou a Šotkem splnit si nominační běh na ME, díky tomu, že se jednalo o Mezinárodní Mistrovství ČR obdrželi oba tilul Mezinárodní mistr ČR.

Foto na rajčeti.2008


25.10.2008 Memoriál Karla Grunwalda, speciál IW&D, bodovací pro ostatní ze skupiny X.&V.Kralupy nad Vltavou

Na coursing jsem vyrazili s Tynou a Šotkem, dorazili ještě Eikica Goody Goody Gaia a Go-On Gavina. Závodu se zúčastnila pouze Tyna, Goody a Gavin měli trénink. Šotek se účastnil pouze "psychickou podporou", jelikož je stále v rekonvalescenci.Tyně se vydařila obě kola, druhé více a získala 177 bodů.
Další foto na: rajče.net | místo pro vaše fotografie

______________________________________________________________________________


30.8.2008 Trénink Kolín

Vyrazili jsme na trénink klasické dráhy do Kolína. Šotek i Tyna běželi 2 kola, první sólo a druhé společně.
Fotky na http://vystavy.rajce.idnes.cz/Trenink_Kolin_30.8.2008/


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku